Marzec 2019 – garść informacji

“Słuchajcie, słuchajcie mieszkańcy Khorinis! Na rozkaz wielmożnego Lorda Hagena ogłaszam, co następuje!”

 

W ten oto sposób witam Was nasi drodzy fani, którzy na pewno jesteście rządni informacji na temat postępujących prac nad Zagadką Orków. Otóż, postaram się zaspokoić Waszą ciekawość i zdradzić Wam co nie co. To co, gotowi? Zaczynamy!

1. Nowości skryptowe i moby interaktywne

Przez ostatni czas mocno staraliśmy się dopracować gre od strony skryptowej tak aby zapewnić jak największy komfort zorgrywki.

Do gry zostały zaimplementowane także nowe moby interaktywe, z którymi będą wiązały się nowe umiejętności, to jest: łucznictwo, garbarstwo. Owych umiejętności będziemy mogli nauczyć się od mistrzów cechowych w Khoeinis lub innych NPC. Również dodano garść innych mobów użytkowych i rutyn, które wzbogacą świat gry.

Z nowinek skryptowych moge także zdradzić Wam, że w modyfikacji będziemy mogli epizodycznie zagrać dwoma bohaterami. Tego drugiego nie moge Wam zdradzić gdyż jest to tajemnica, o której dowiecie się po premierze.

2. Wioska Gedir

A co to za miejsce? Już chyba raz Wam je przedstawialiśmy na naszej stronie i profilu na facebook’u. Czas powiedzieć coś o niej więcej.

Jest to górska wioska zlokalizowana w nowej części Thorgardu. Tak, został on powiększony i urozmaicony. Po przybyciu tam ekspedycji Karaliusa znalazło tam azyl wielu mieszkańców wyspy. Spragnieni wolności wznieśli w nowym miejscu wioskę na ruinach starej osady. Teraz wiodą tam całkiem spokojne i sielskie życie, choć los mieszkańców dalej nie oszczędza.

A jak się teraz prezentuje? Proszę spojrzeć!

Wioska jest już gotowa w 70%. Na obecną chwilę trwa kończenie jej vobowania i nastąpi przygotowywanie do skryptowania.

To wszystko co dzisiaj chciałem Wam przekazać. Z naszej strony prosimy o śledzenie profilu naszego teamu na facebook’u oraz strony.

Niech Innos ma Was w swojej opiece!

DarkModders

Aktualności – wrzesień

Niech Innos będzie z Wami!

Witamy Was serdecznie po naszej długiej nieobecności! Stęskniliście się za nami? My również, a z tej okazji mamy dla Was kilka świeżych informacji na temat naszego projektu. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach i zobaczcie, co mamy dla Was do zaprezentowania. A dzisiaj kilka nowinek na temat prac graficznych:

1. Thorgard jak nowy!

Thorgard został mocno zmodyfikowany i przerobiony. Stara wersja, zaprezentowana w Zagadka Orków Prolog było mocno kanciasta i źle zoptymalizowana. Ciągłe spadki FPS, które z pewnością pojawiały się na starszego typu komputerach, utrudniały rozgrywkę i zabierały czerpanie przyjemności z samej gry.

Aby temu zapobiec dodano portale w miejsca, w których najbardziej ich brakowało. Dzięki temu w samym zamku liczba wyświetlanych trisów mocno spadła w dół, co wyszło na plus dla samej optymalizacji tego miejsca. Została poprawiona także siatka modelu świata, usunięto zbędną nadwyżkę trójkątów (tris) oraz poprawiono rzeźbę terenu. Teraz Thorgard wygląda o wiele lepiej!

2. Nowy obóz w Górniczej Dolinie?

Nie, nie chodzi tutaj o ten, który z pewnością macie na myśli. Spieszę z wyjaśnieniem. W miejscu starego obozu Quentina, z Gothic I, pojawił się Obóz Łowców Orków. Pomysł ten został przeniesiony z jeszcze starszych założeń Zagadki Orków. Skoro w modyfikacji nie będzie nam dane zwiedzić Jarkendaru, łowcy zostali przeniesieni do starej kolonii, gdzie świetnie się zadomowili. Na chwilę obecną posiadamy tylko rendery tego miejsca, gdyż obóz nie został jeszcze ovobowany. Spójrzcie sami, tak oto prezentuje się nowa lokacja w Górniczej Dolinie.

3. Khorinis w stanie wojny!

Tak, nie przesłyszeliście się. Oblicze wyspy Khorinis ulegnie sporej zmianie. A raczej, już dawno uległo gdyż sama wyspa, jak i miasto, zostało jako pierwsze zmodyfikowane. Na wyspie zobaczymy nowy obóz, który mocno będzie związany z Gothic I. Pojawią się także orkowie, a pobliskie farmy obrócą się w niwecz. Wojenne klimaty udzielą się także samemu miastu, które postanowiło zaryglować zaryglować zachodnią bramę i zbroić się na wypadek niespodziewanej orkowej agresji.

Samo Khorinis wkrótce zostanie zaprezentowane.

4. Z kategorii “A co to za miejsce?”

Od kilku dni ciężko pracujemy nad nową lokacją, a raczej “addonową dolinką”, która zostanie włączona w obszar pewnego miejsca, które już z pewnością dobrze znacie. Nie będzie to zbyt obszerny teren ale za to mocno zróżnicowany. Na ten moment pragniemy Wam zaprezentować jej fragment. Sama “dolinka” jest już ukończona w 80% procentach i na dniach etap jej produkcji zostanie oficjalnie zakończony.

Tą niewielką wioseczkę gracz będzie mógł odwiedzić nie raz. W tej chwili myślimy nad jej nazwą. Zachęcamy Was do podawania swoich sugestii, co do nazwy, na naszym fanpage’u.

I to byłoby już na tyle!

Serdecznie dziękujemy naszemu grafikowi Revo, za wykonanie solidnej pracy. A Wam, drodzy czytelnicy, życzymy miłego dnia!

Do usłyszenia wkrótce!

Zagadkowy soundtrack

Witamy Was serdecznie po naszej długiej nieobecności!

Na samym starcie pragniemy Was uspokoić ponieważ cały czas pracujemy nad naszym markowym projektem. Dwoimy się i troimy aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Przed nami jednak sporo roboty, nie tylko graficznej ale także i pod względem scenariusza który będzie niezwykle obszerny.

Ostatnio zakończyliśmy prace nad nowymi cutscenkami do Zagadki Orków. Od teraz będziecie mogli pełniej zagłębić się w nową historię modyfikacji. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu!

Pragniemy Was także poinformować o nowym soundtracku, który został dograny na potrzeby modyfikacji. Ich autorem jest Fang Batarang – kompozytor, który m.in. naprawił soundtracki Gothic Sequel. Z tego miejsca chcemy mu serdecznie podziękować za tak wspaniałą robotę i poświęcenie. Należą mu się ogromne brawa. Z pewnością jeszcze nie raz będziemy korzystać z jego pomocy 🙂

A teraz zachęcamy Was do odsłuchania nowej ścieżki dźwiękowej.

www.000webhost.com